OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
72 / 103
<
>
Powstanie tego bagnetu datuje się na rok 1942, a przypisywanym miejscem jego powstania jest oblężony Leningrad. Jest to bardzo prawdopodobne, bo większość fotografii tego bagnetu została zrobiona właśnie w Leningradzie (na ostatniej fotce jedno z nich).

Część tych bagnetów wykonano od podstaw, do wykonania niektórych wykorzystano elementy innych- wcześniej wykonanych bagnetowych elementów.

W bagnecie górnym połączono niewykończoną głownię bagnetu AWT-38 z tuleją Mosina M-1891/30. Głownia tego bagnetu jest większa, niż w wykończonym bagnecie i do pochwy SWT się nie zmieści. Zatrzask bagnetu blokowany jest śrubą.Dolny bagnet wykonany został od podstaw jako „blokadnik”. Głownia gruba i solidna- jej grubość to 6,5 mm więc zmieści się wyłącznie w pochwę po niemieckim bagnecie. Wcisk blokady szerszy, niż w bagnecie Mosin 1891/30 i nacięty w grubsze moletowanie.
Data dodania: 10 września 2011
Datowanie przedmiotu: 1942
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 601 razy od 10 września 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.