OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
63 / 94
<
>
Lepiej zachowany egzemplarz starego krzyżyka nr. 3 . Na pierwszym foto widzimy od góry: postać Boga Ojca , poniżej gołębicę symbolizującą Ducha Świętego , dalej ukrzyżowanego Pana Jezusa , a na dole postacie dwóch kobiet tj. Maria - matka Pana Jezusa i św. Maria Magdalena ( siostra Marty i Łazarza , nawrócona nierządnica , ta z której Jezus wyrzucił siedem złych duchów. ). Na drugim foto widać od góry : kielich z Eucharystią , inicjały IHS - symbolizujące Jezusa oraz MA - symbolizujące Maryję . Ledwo widoczny napis PAMIĄTKA , drugiego wyrazu nie mogę odczytać . A na dole prawdopodobnie jest to Matka Boska Częstochowska. Krzyżyk jest prawdopodobnie XVIII wieczny. Ma wymiary wys. 5 cm, szer.3 cm. Stan zachowania określam jako dostateczny -.
Data dodania: 27 września 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1871 razy od 27 września 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
10 stycznia 2014
~40 zł max
10 stycznia 2014
WITAM
Posiadam taki sam w idealnym stanie, posiada takie symbole i napisy. Jest bardzo stary...Jaka jest jego wartość???PROSZE O KONTAKT
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.