Otto Goetz w Muzeum Gdańskich Drobiazgów w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 22
<
>
Długi kapsel porcelanowy wytwórni wody mineralnej Mineralwasserfabrik Otto Goetz.

Porcelanka uszkodzona - ułamana "nóżka" na spodniej stronie, poza tym w dobrym stanie. Trafiła do mnie z Gdańska, dzięki akucji internetowej.
Data dodania: 13 marca 2010
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 390 razy od 13 marca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
1 lutego
Wartość takiej porcelanki to pewnie 2 złote. Gdyby była nie od wody mineralnej, a od piwa, to mogłaby kosztować 5-10 zł. Ponad 10 lat temu kupowałem porcelanki na giełdach birofilskich na kilogramy. Wychodziło za sztukę jakieś 20-30 groszy. Wówczas nikt tego nie zbierał. Teraz jest już dosyć liczna grupa kolekcjonerów, ale wcale nie są skłonni wydawać więcej, niż kilka złotych za jedną porcelankę.
1 lutego
Witam. Posiadam taki kapsel w stanie prawie idealnym
Czy jest on coś wart ?
Profil Profesjonalny Moderator
13 marca 2010
W książce Sampa "Wrzeszcz" napisano

"Bijący nieprzerwanie zdrój zwany "Świętą Studnią", w okresie międzywojennym nie tylko wykorzystywany był przez pensjonariuszy zakładu dla ociemniałych. Leczniczą bowiem kryniczankę stosowano do produkcji poszukiwanej wody stołowej, za którą w latach 30. jej wytwórca Otto Goetz zdobył nawet złoty medal." Samp, "Wrzeszcz", str. 47
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.