OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
69 / 95
<
>
Moneta bita stemplem zwykłym.Kolejna moneta z tej serii, przedstawia wizerunek monety wyemitowanej w 1936 r. wg. projektu znanego medaliera Mennicy Warszawskiej – J.Aumillera.Po kryzysie lat dwudziestych obniżono parytet złotego z 0,29 gr do 0,1688 gr złota w 1927 roku. Aż do 1939 roku parytet ten się nie zmienił, przynajmniej w mennictwie."Dar Pomorza" zbudowano w 1909 r. w Hamburgu.Moneta pokazuje „Dar Pomorza”, odkupioną od Francji, w 1929 roku, dwudziestoletnią fregatę żaglową, dzięki składkom obywateli Pomorza.

Fregata „Dar Pomorza” stała się głośna, kiedy kolejna załoga w roku 1934 i 1935 odbyła rejs dookoła świata. W czasie wojny żaglowiec był internowany przez Szwedów, a po wojnie został zwrócony Polsce i nadal odbywał kursy szkoleniowe.Od 1982 roku fregata stoi zakotwiczona w Gdyni jako obiekt muzealny.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 216 razy od 17 marca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.