OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 5
<
>
Standardowy kordzik oficerski Marynarki Wojennej.Jest to model po 1883r używany do 1945r.Kordziki te były przeznaczone dla wszystkich oficerów.Zdarzają się egzemplarze z głowniami ręcznie kutymi przez kowali .Większość posiada głownię fabryczne.Prezentowany egzemplarz ma pochwę obciągniętą skórą okucia odlewane z mosiądzu i złocone.Pod koniec wojny więcej było egzemplarzy wykonanych z plastiku powleczonego cienką miedzianą blachą która zastosowano na okucia.Kordzik ten jest nadal produkowany dla japońskiej floty.Wygląda tak samo różnica polega na świeżym wykonaniu.
Data dodania: 19 marca 2010
Datowanie przedmiotu: 1883 - 1945
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 782 razy od 19 marca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.