Lina CAVALIERI gwiazda opery REUTLINGER PARIS

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
63 / 173
<
>
Jest to najpiękniejsze, znane mi zdjęcie Liny Cavalieri. Bardzo subtelne i bardzo zmysłowe.Na początku XX wieku, jeszcze przed radiem i telewizją pocztówka staje się tanim i magicznym medium dla mas. Pocztówka przemyca smaki wielkiego świata, obawy i marzenia. Zaczyna się także trwający do dnia dzisiejszego bajeczny kult gwiazd opery, teatru a potem filmu i piosenki. Lina Cavalieri była wdzięcznym tematem pocztówek w tamtych czasach, gdyż jej niebywała uroda sprawiała, że nie trzeba było znać jej repertuaru operowego aby stać się kolekcjonerem kart pocztowych z jej wizerunkiem.Artystka zginęła w trakcie bombardowania przez Aliantów w lutym 1944 roku w swoim domu na przedmieściach Florencji.
Data dodania: 1 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1905
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Autor: REUTLINGER
Kraj wydania: Francja
Numer seryjny: 52 seria n. 8
Wydawca: S.I.P.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1270 razy od 1 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
2 lutego 2011
W tym miejscu adoracja Liny rozpoczęła się raz jeszcze.

...cichy wielbiciel
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.