Maska przeciwgazowa wz 32

Duże zdjęcie Maska przeciwgazowa wz 32
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 4
<
>
Maska przeciwgazowa wz. 32 była podstawowym modelem maski stosowanej w wojsku polskim okresu międzywojennego. Proszę zwrócić uwagę na niezwykle nowoczesną konstrukcję maski, która niewiele różni się konstrukcyjnie od masek współczesnych. Posiada półmaskę wewnętrzną i system rozprowadzenia powietrza umożliwiający jak najmniejsze zaparowanie szybek okularowych. Jest to maska z częścią twarzową i nagłowiem. Oczywiście różni ją od masek współczesnych jedynie poziom zaawansowania technologicznego i inżynierii materiałowej. Jednakże konstrukcja budzi szacunek i ukłon inzynierom - twórcom tej maski. Zawór wydechowy jest niezwykle charakterystyczny dla tego okresu. Tego typu konstrukcja pojawia sie w wielu maskach. Bardzo podobne rozwiązanie zastosowano w masce VM-40 jednakże bez osłony metalowej.
Data dodania: 31 marca 2010
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1299 razy od 31 marca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
21 września 2010
A czy to "polska" maska gazowa...tzn. czy została przez nas wyprodukowana... czy z importu ?
P.s. teraz patrzę, że to dział "polskie maski..."......ale ze mnie ciołek....
1 kwietnia 2010
Jak mawiał mój znajomy z wojska, gdy ćwiczyliśmy w takich maskach: "do twarzy Ci bez twarzy". To znaczy nie konkretnie w takich modelach oczywiście.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.