Maska przeciwgazowa wz 24 (RSC)

Duże zdjęcie Maska przeciwgazowa wz 24 (RSC)
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 4
<
>
Maska przeciwgazowa wz. 24 popularnie zwana RSC od pierwszych liter imion trzech konstruktorów - Robert, Saunier i Cantot. Była to pierwsza maska przeciwgazowa produkowana w Polsce w okresie międzywojennym na licencji francuskiej, wzorowana na masce A.R.S. Maski te produkowano w Wojskowej Wytwórni Sprzętu Przeciwgazowego w Radomiu. W okresie międzywojennym do roku 1939 maska ta, oprócz maski wz.32, była podstawowym środkiem ochrony przeciwchemicznej na wyposażeniu Wojska Polskiego. Ten typ maski przeciwgazowej używany był również poza wojskiem od 1923 r. w Lidze Obrony Powietrznej Państwa - LOPP, która po 1928 r. przekształciła się w Ligę Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej - LOPP. W chwili wybuchu II Wojny Światowej maska RSC była na wyposażeniu artylerii, kawalerii oraz innych jednostek wojskowych.
Data dodania: 31 marca 2010
Datowanie przedmiotu: 1931
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1490 razy od 31 marca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
3 stycznia 2013
ja mam wz.32 ale bez szkiełek bo odleciały
3 stycznia 2013
Widać to w Twoich zbiorach....
2 stycznia 2013
moja w lepszym stanie :)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.