Maska przeciwgazowa wz 38

Duże zdjęcie Maska przeciwgazowa wz 38
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 4
<
>
Maska przeciwgazowa wz. 38 jest bardzo podobna do wz. 39 i C2. Maski te posiadaję takie same części twarzowe. Różnice pojawiają się jedynie w torbach do przenoszenia. Torby tych masek sa podobne do toreb maski wz.32, pozbawione są jej wad.

Maska przeciwgazowa wz. 38 zachwyca niezwykle nowoczesną konstrukcją. Zbudowana jest podobnie jak wcześniejsze maski z części twarzowej i nagłowia. Posiada wewnętrzną półmaskę (pomocniczą - jak określano ją w instrukcji maski wz. 32). Nagłowie parciane, elastyczne o ciekawym sposobie mocowania. Maska posiada pasek umożliwiający przenoszenie na szyi. Kompletna maska składała się z części twarzowej, rury łączącej część twarzową maski z pochłaniaczem oraz torby.
Data dodania: 31 marca 2010
Datowanie przedmiotu: 1939
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1575 razy od 31 marca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.