Termos niemiecki - ciekawie sygnowany

Niemiecki drugowojenny termos na zupę, herbatę itp podczas walki. Niestety brak wewnętrznego pojemnika aluminiowego, ale zachowało się sporo piaskowej farby stąd przypuszczenie lat produkcji 43-45.bardzo ciekawa sparwa z sygnaturą waffenamtu gdyż są jakby 2 pierwszy jakby " do góry nogami" i płycej wybity oraz drugi prawidłowo nabity - dosyć niespotykane zjawisko...
Data dodania: 4 października 2011
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1969 razy od 4 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
20 lutego 2012
piękny eksponat no i w świetnym stanie
5 października 2011
miałem tu własnie na myśli sygnowanie tym waffkiem, owszem to o czym piszesz w przypadku 98k jest jak najbardziej prawdziwe i widziełm takie historie, ale jednego na drugim jeszcze nie spotkałem. to tak jakby trafił do jednego magazynu albo jednostki a następnie zaraz przewieziuony do innego i tam nabity ponownie.
Starszy kustosz
5 października 2011
Nic takiego, jak weźmiesz mausera np 98 K to na niektórych częściach są nawet po 3 wafennamty. Tu widać przebicie jednego odbioru wojskowego drugim, widać dwa różne numery. A gdzie masz na zdjęciu te sygnatury o których piszesz w opisie?
4 października 2011
widzieliscie kiedyś 2 waffenamty na jednym przedmiocie?? o czym to może świadczyć?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.