Maska przeciwgazowa MC-1

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 8
<
>
Maska przeciwgazowa MC-1 przeznaczona była dla obrony cywilnej. Produkowana była w czterech rozmiarach - 0, 1, 2, 3. Mask MC-1 jest bardzo rozpowszchniona. Jest to maska już całkowicie zużyta moralnie i fizycznie. Guma części twarzowej jest już na tyle sztywna, że trudno uzyskać szczelność. Pochłaniacze też już nie działąją. Tak więc tego typu maska może jedynie ochronić przed pyłem czy kurzem.Maski MC-1 były produkowane w kilku wersjach, które mam nadzieje, udało mi się zgromadzić. Proszę zwrócić uwagę na część twarzową i nagłowie. Po pierwsze kolor. Maski były produkowane w kolorze zielonym i szarym. Posiadały nagłowie gumowe lub parciano-gumowe. W każdym komplecie występowała torba, maska, pochłaniacz, kredka przeciwpotna jak również instrukcja. Torba była produkowana w camo moro, bardzo charakterystycznym wzorze dla lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Mundury, uszyte z tej tkaniny wyglądały, co prawda, bardzo ładnie ale miały jedną wadę. W lecie było w nich strasznie gorąco a w zimie strasznie zimno.Maski MC-1 były przeznaczone dla obrony cywilnej i przeleżały w magazynach do dzisiaj. Teraz pojawiają się na rynku w cenach bardzo niskich. Pojawiają się po każdorazowej likwidacji jakiegoś magazynu OC.Maski MC-1 były bardzo proste w użyciu. To ich ogromna zaleta. Czy były bezpieczne? Tego nie wiem, nigdy nie miałem z nimi do czynienia.
Data dodania: 2 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1974
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1227 razy od 2 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
2 kwietnia 2010
To te kazali nam na zajęciach nosić w szkole? Ponoć w wojsku za karę op1 i biegać latem?;-)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.