Maska przeciwgazowa ML

Duże zdjęcie Maska przeciwgazowa ML
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 8
<
>
Maska przeciwgazowa ML była przeznaczona dla obrony cywilnej. Produkowano ją w trzech rozmiarach - 1, 2, 3. Maska ML jest wierną kopią radzieckiej maski przeciwgazowej GP-4u (ГП - 4У). Posiada ona część twarzową wyposażoną w nagłowie. Maska ML nie posiada wewnętrznej półmaski. Tak więc powietrze wydychane i wdychane miesza się w części twarzowej maski powodując roszenie szkieł okularowych. Wszelkie, dostępne w owym czasie, sposoby minimalizujące efekt roszenia w zasadzie nie dawały pożądanego efektu. Cechą charakterystyczną jest również połączenie na sztywno rury łączącej z pochłaniaczem. Maska wyposażona została w parcianą torbę, która stanowiła jednocześnie wstępny filtr mechaniczny.
Data dodania: 2 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1969
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1013 razy od 2 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.