Maska przeciwgazowa SR-1

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 8
<
>
Maska przeciwgazowa SR-1 przeznaczona jest dla żołnierzy rannych w głowę. Część twarzowa jak i taśmy nagłowia umożliwiają dopasowanie maski. Maska posiada olbrzymi kaptur ze sztywnym kołnierzem w części dolnej gdzie również przymocowane są taśmy gumowe służące do uszczelnienia kaptura. Z tyłu kaptur posiada również taśmy parciane służące do regulacji maski. Maska oparta o konstrukcję maski kapturowej uniwersalnej OM-14 wykorzystująca ten sam typ pochłaniacza i przenoszona w identycznej torbie. Nie udało mi się dotrzeć do materiałów opisujących tę maskę. Sam spotkałem się z nią po raz pierwszy klika lat temu usiłując stworzyć koncepcję kolekcji. Udało mi się kupić cztery takie maski. Wszystkie wyprodukowane w 1982 r.
Data dodania: 2 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1982
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 999 razy od 2 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
27 maja 2017
Jaka torba byla uzywana do tego typu maski?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.