Maska przeciwgazowa MP-4

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 8
<
>
Maska przeciwgazowa MP-4 przeznaczona do użycia w wojsku polskim. Kopia amerykańskiej maski przeciwgazowej M 17, którą wyprodukowano w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Przeznaczona była do walk w Wietnamie. Pochłaniacze ukryto w komorach policzkowych przez co zniwelowano zagrożenie zaplątania się pochłaniaczem w buszu. Maska produkowana w wielu krajach. Bardzo dobra konstrukcja. Posiada wewnętrzną półmaskę. Nosi się komfortowo. Wyposażona w torbę do przenoszenia i co charakterystyczne w polietylenową torebkę wraz z kilkoma gumkami "recepturkami". W czasie wodnej przeprawy należało maskę umieścić w plastikowej torebce aby nie dopuścić do zawilgocenia pochłaniaczy.
Data dodania: 2 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1976
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1163 razy od 2 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.