Maska przeciwgazowa MP-5

Duże zdjęcie Maska przeciwgazowa MP-5
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 8
<
>
Maska przeciwgazowa MP-5 (licencja francuska) przeznaczona jest do ochrony dróg oddechowych użytkownika przed zawartymi w powietrzu środkami trującymi, pyłem radioaktywnym i aerozolami bakteryjnymi. Umożliwia pobieranie płynu oraz prowadzenie rozmowy. Bardzo nowoczesna maska przeciwgazowa, posiadająca wszelkie zalety współczesnych masek przeciwgazowych. Posiada wewnętrzną półmaskę, system pobierania płynów. Współczesne maski przeciwgazowe oprócz funkcji ochrony układu oddechowego (OUO) muszą umożliwiać wykonywanie zadań w strefie skażonej. Poprzednio maska przeciwgazowa musiała umożliwić szybkie opuszczenie strefy skażonej. Obecnie żołnierz musi w takiej strefie wykonywać zadania, prace fizyczne.

Spędziłem kilka godzin w tej masce i byłem zaskoczony komfortem użytkowania. Ostatnio czytałem opinie wojskowych, że możliwość przebywania w masce przez 24 godziny na dobę jest przesadzona. Tego nie sprawdzałem ale muszę przyznać, że maska MP-5 jest doskonałym rozwiązaniem OUO.
Data dodania: 2 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 2000
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1720 razy od 2 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Moderator
12 sierpnia 2010
Pobieranie płynów? Jak zabezpieczono się przed wprowadzeniem gazu czy wirusów przez system do picia? Czy była wmontowana jakaś sterylna rurka?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.