Maska przeciwgazowa MP-6

Duże zdjęcie Maska przeciwgazowa MP-6
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 8
<
>
Maska przeciwgazowa MP-6 przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego (OUO) użytkownika przed zawartymi w powietrzu środkami trującymi (ST), pyłem radioaktywnym i aerozolami bakteryjnymi. Umożliwia pobieranie płynu oraz prowadzenie rozmowy. Maska przeciwgazowa MP-6 jest najnowocześniejszą maską przeciwgazową produkowaną w Polsce i w przyszłości ma zastąpić wszelkie inne, używane do tej pory, maski przeciwgazowe. Maska MP-5 spełniająca wymogi NATO pozostanie w użyciu. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tego. Myślałem oczywiście, że będę miał taką maskę ale nie tak szybko. MP-6 zachwyca wspaniałą konstrukcją. Jeśli porównamy nasze maski okresu międzywojennego wz 32, wz 38 to odkryjemy te same zasady konstrukcyjne. Maska MP-6 posiada wewnętrzną półmaskę, modułowy system zaworów pochłaniaczy, bardzo ładnie rozwiązany system doprowadzenia płynów. Guma z jakiej wykonana jest maska wspaniale przylega do twarzy, jest niezwykle delikatna w dotyku. Rozwiązanie konstrukcyjne nagłowia umożliwia szybkie nałożenie maski. Mocowanie i odmocowanie nagłowia od części twarzowej maski jest niezwykle proste. Trzeba jedynie uważać, żeby nie zgubić zapinek. Po założeniu maski i hełmu (posiadam hełm kevlarowy polskiej produkcji) wszystko idealnie pasuje. Pisząc o masce MP-6 nie ukrywam radości ze wspaniałego osiągnięcia polskiej myśli technicznej. Jestem pod wielkim wrażeniem. Opisując maskę trudno nie wspomnieć o jej uniwersalności. Możliwe jest założenie pochłaniacza po dwóch stronach maski pojedynczo lub jednocześnie. Zwiększa to możliwość wydłużenia czasu przebywania w strefie skażonej. Torba do przenoszenia wykonana jest z gumowanej tkaniny, wyposażona w system pasków troczących jak również umożliwia przypięcie pojemnika zawierającego płyn. Pojemnik ten stanowi element systemu pobierania płynu. Wyposażony jest w nakrętkę z zaworem umożliwiającym podłączenie rurki łączącej z maską. Tak więc z ogromną radością prezentuję Państwu moją maskę MP-6. Stanowi ona dowód na wspaniałą polską myśl techniczną.
Data dodania: 2 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 2008
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1882 razy od 2 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Moderator
12 sierpnia 2010
Jak rozumiem możliwość umieszczenia pochłaniacza z obu stron likwiduje również stały problem osób lewo i prawo ręcznych i ewentualnego trzymania broni.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.