Maska przeciwgazowa MK-212

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 15
<
>
Maska kapturowa do zastosowań przemysłowych lub też obrony cywilnej była, jak sądzę, kolejnym rozwiązaniem w oparciu o istniejącą technologię. W przypadku maski MK-212 mam pewien problem. Otóż uważałem maskę MK-212 za maskę MK-221. Po jakimś czasie w internecie znalazłem zdjęcie instrukcji maski MK-212. To spowodowało, że zacząłem się baczniej przyglądać moim maskom, które uważałem za MK-221. Proszę dokładnie obejrzeć te maski. MK-212 różni się od maski MK-221 jedynie położeniem zaworu wydechowego. W MK-212 zawór wydechowy jest w położeniu pod rurą łączącą z pochłaniaczem. Natomiast w przypadku maski MK-221 jest dokładnie odwrotnie. Tak więc mam wątpliwości czy maska MK-221 w ogóle istniała czy po prostu eksperymentowano z położeniem zaworów i w efekcie jest to jedna maska. Ponieważ nie mam pewności, a literatury na ten temat nie ma więc jak na razie postanowiłem wyróżnić te dwie maski.
Data dodania: 3 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1988
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 747 razy od 3 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.