Maska przeciwgazowa MP-11/1

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 15
<
>
Półmaska MP-11/1 stosowana łącznie z wkładem pochłaniającym lub filtracyjnym, przeznaczona jest do ochrony dróg oddechowych użytkownika podczas pracy w pomieszczeniach zapylonych lub w atmosferze skażone substancjami toksycznymi.Użyłem tej maski w środowisku zapylonym. Moje obserwacje można ująć w dwóch grupach:* Komfort używania - otóż zakładanie maski jest niezwykle łatwe. Po wyregulowaniu nagłowia można błyskawicznie założyć maskę MP-11/1. Maska może być używana jedynie w pozycji pionowej. Każde pochylenie się użytkownika powoduje odchylenie się maski od twarzy i rozszczelnienie pomimo faktu, że maska nie jest ciężka. Można więc powiedzieć, że ruchy w pionie są ograniczone. Zdejmowanie maski jest równie łatwe jak jej zakładanie. Dłuższe używanie maski, zwłaszcza w okresie letnim powoduje dość obfite pocenie i zawilgocenie części twarzowej. Natomiast rodzaj gumy jak również kształt uszczelnienia jest tak dobrany, że nie powoduje uczucia dyskomfortu.

* Oddychanie - maska umożliwia łatwe oddychanie. Pochłaniacz jest tak dobrany, że opory w oddychaniu są minimalne. Używając maski nie wyczuwałem zapachów. Ogólnie mówiąc czułem się w niej całkiem dobrze i mogłem wykonywać pracę dość długo. Daje się zaobserwować doskonałą pracę zaworów wydechowych. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie pochłaniacza w gumowej komorze uszczelniającej.
Data dodania: 3 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1999
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 662 razy od 3 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.