OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 12
<
>
Jest to główna atrakcja Muzeum Kinematografii i chyba jego wizytówka ;-)Zbudowany został ok. 1900 roku. Jest on jedynym zachowanym w Polsce (na świecie jest ich tylko pięć) autentycznym i kompletnym egzemplarzem pochodzącym

z niemieckiej pracowni wynalazcy i konstruktora tego urządzenia – Augusta Fuhrmanna (1844 – 1925). Fotoplastikon działa i pokazuje się w nim obcnie zdjęcia hiszpańskich zabytków. Jednocześnie może przy nim siedzieć aż 25 osób ! Tym samym jest to jeden z największych fotoplastikonów ;-)Od lipca do grudnia ubiegłego roku był on w renowacji.

Nieskromnie dodam, że często mam okazję go uruchamiać i prezentować zwiedzającym ;-)
Data dodania: 3 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1888 - 1902
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 412 razy od 3 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.