gwizdki bakelitowe, kolor zależał od skladu chemicznego i dodatków użytych w produkcji.
Data dodania: 3 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1934 - 1944
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 910 razy od 3 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz Starszy kustosz
16 października 2011
Bawiłem się takim w dzieciństwie.Nie pamiętam pochodzenia .Bardzo prawdopodobne,że jak napisał kolega Rumcajs pochodził z kiosku RUCH.Druga możliwość to Ludowe Wojsko Polskie z lat 60- tych
16 listopada 2010
Jedyne info jakie posiadam to mgliste wspomnienie z lat dziecinnych, a dzieciom, jak wszystkim wiadomo, nie zawsze można wierzyć :)).
16 listopada 2010
temat gwizdkow byl wiele razy poruszany na forach, ale tego typu w srodowisku kolekcjonerskim uznaje za niemieckie z ww2, jednak jakbys trafil na info ze to prl to daj znac.
15 listopada 2010
Jeżeli mnie pamięć nie myli (a mylić już może :)), to takie gwizdki (albo bardzo podobne) można było kupić swego czasu w polskich kioskach RUCH-u.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.