Mozaika Salviatiego w gabinecie Scheiblera.

Duże zdjęcie Mozaika Salviatiego w gabinecie Scheiblera.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 12
<
>
W gabinecie Scheiblera, na wprost, nad kominkiem, widoczna jest piękna mozaika przedstawiająca dziewczynę z tamburynem, pochodząca z pracowni włoskiego mistrza Salviatiego. W Łodzi, są tylko trzy jego mozaiki (dwie pozostałe znajdują się na cmentarzu żydowskim i w Pałacu Poznańskiego), ponieważ Salviati przyjmowałem honorarium za wykonaną pracę jedynie w czystym złocie, a zatem tylko najbogatsi mogli sobie pozwolić na jego wyroby ;-)

Dzieła Salviatiego zobaczyć można m.in. w Paryżu i Londynie.

Ciekawostka - przy dobrym świetle widać jak błyszczą jej "kolczyki", wg mojej koleżanki sa to pozłacane miejsca, w których znajdują się brylanciki.
Data dodania: 3 kwietnia 2010
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 404 razy od 3 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.