OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 3
<
>
Maska przeciwgazowa VM-40 przeznaczona była dla obrony cywilnej. Dostępne były cztery rozmiary K (Kinder), F (Frauen), M (Maenner), M-Ue (Maenner Uebergr). Maski te miały chronić cywilów - rodzinę przed atakami chemicznymi nieprzyjaciela. Budowa maski typowa dla tamtego okresu; cześć twarzowa z nagłowiem. Bardzo ciekawe rozwiązanie zaworu wydechowego. Podobne do polskich rozwiązań masek okresu międzywojennego. Dwa listki gumy zgrzane na końcu przy wydechu rozchylają się wypuszczając powietrze, a przy wdechu przylegają do siebie uszczelniając maskę i umożliwiając oddychanie. Maska wygląda jakby miała nos. Pudełko zwraca uwagę przemyślanym rozmieszczeniem wszystkich elementów maski jak również doskonałym jej zabezpieczeniem. Materiały użyte do budowy maski typowe dla tamtego okresu. Ciekawostką jest oznaczenie szybek okularowych.
Data dodania: 4 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 777 razy od 4 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
31 stycznia 2014
Na alle była tez i brytyjska
Profil Profesjonalny
31 stycznia 2014
Kiedyś była na allegro pruska maska dla konia :)
31 stycznia 2014
Ja w tym programie widzialem jak gość trafil w walizce na ostrze miecza wikingów wycenione na parę tsiecy $ i co było lepszym trafieniem?;)
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
31 stycznia 2014
W programie "Walka o bagaż" widziałem jak gość trafił w kupionym na licytacji bagażu niemiecką maskę przeciwgazową dla konia w idealnym stanie.Ciekawe czy u nas możliwe jest trafienie na taki egzemplarz...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.