Maska przeciwgazowa MCU-2AP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 1
<
>
Maska przeciwgazowa MCU-2AP produkowana była z przeznaczeniem do używania przez marynarkę wojenną i lotnictwo USA. Maskę wyposażono w system pobierania płynów, komorę foniczną jak również złącze mikrofonu. Zespół maski oprócz pochłaniacza zaopatrzony był również w kaptur ochronny. Maska wyposażona była również w szybkę balistyczną i przyciemnioną. Część twarzowa maski, jak również integralna szybka są niezwykle elastyczne. Szybki dodatkowe zakładane są za pomocą zaczepów i gumowego zapięcia na komorze fonicznej. Maska charakteryzuje się doskonałą widocznością i komfortem użytkownaia. Wyposażoną ją w pochłaniacz mocowany z lewej strony. Maska MCU-2AP posiada wewnętrzną półmaskę pomocniczą. Maska ta została wycofana z użycia pod koniec wojny w zatoce perskiej i zastąpiona serią masek M40.
Data dodania: 4 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1993
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1153 razy od 4 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Moderator
9 kwietnia 2010
Eeee dlaczego ten manekin ma zaparowaną szybkę?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.