OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 1
<
>
Maska przeciwgazowa M-61 jest niezwykle interesującym przykładem maski o nowoczesnej konstrukcji. Zbudowana jest w postaci części twarzowej i nagłowia, które uszczelnia maskę na twarzy użytkownika. Pochłaniacz umiesszczono z boku, natomiast z przodu występuje urządzenie, które umownie nazwałem komora foniczną. Spełnia dokładnie taką role a mianowicie służy do porozumiewania się. Maska ma bardzo charakterystyczny kształt. Wyprofilowano część maski w kształcie dużego nochala, który mieści w sobie maskę wewnętrzną.Torba, znakomicie skomponowana, miesci w sobie cały zestaw potrzebny do ochrony przed środkami skażeń. Znajdziemy tu oprócz maski zestaw dekontaminacyjny oraz instrukcje użycia.
Data dodania: 4 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1960
Miejsce pochodzenia: Finlandia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 940 razy od 4 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.