Maska przeciwgazowa M-51... w Muzeum Masek Przeciwgazowych w MyViMu.com

Maska przeciwgazowa M-51 C.B.B.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 1
<
>
Maska przeciwgazowa M-51 C.B.B. była używana we Francji i Belgii. Maska M-51 zbudowana jest z części twarzowej z nagłowiem. Pochłaniacz umieszczono pionowo u dołu. Takie rozwiązanie pozwala na większą swobodę w poziomie natomiast utrudnia pochylenie głowy. Maska Posiada taśmę, która umożliwia zawieszenie maski na szyi.Proszę zaobserwować wspaniałe rozwiązanie konstrukcyjne torby. Wewnątrz, oprócz maski i pochłaniacza, pomieszczono prosty zestaw do wykrywania skażeń w postaci papierowego wskaźnika jak również środki odkażające w postaci ręczników z substancją odkażającą. Sama torba wykonana ze sztywnej tkaniny posiada wydłużony kształt i solidne zapięcie.
Data dodania: 4 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1953
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 510 razy od 4 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.