GP-7VM (ГП-7ВМ)/PMK-2 (ПМК-2)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 9
<
>
Maska przeciwgazowa GP-7VM przeznaczona była dla dla obrony cywilnej. Wersja wojskowa tej maski oznaczona była jako PMK-2. GP-7VM posiada podłączenie pochłaniacza z obu stron części twarzowej w celu ułatwienia posługiwania się maską osobom leworęcznym. Wyposażona jest również w urządzenie umożliiwające pobieranie płynów i bidon. Maska wykonana jest z czarnej gumy. Nagłowie również jest wykonane z czarnej gumy, wyposażone jest w ponumerowane, ząbkowane paski w celu ułatwienia dopasowania maski. Uszczelnienie maski na twarzy zapewnia elastyczny kołnierz wewnętrzny. Jest bardzo miękki i dość szeroki. Nagłowie jest dość sztywne. Maska nie posiada wewnętrznej półmaski pomocniczej. Maskę wyposażono w dodatkowe, przeciwzaroszeniowe szybki okularowe. Maska posiada również dużą komorę foniczną.
Data dodania: 4 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1992
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1689 razy od 4 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.