Maska przeciwgazowa PMG... w Muzeum Masek Przeciwgazowych w MyViMu.com

Maska przeciwgazowa PMG (ПМГ)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 9
<
>
Maska przeciwgazowa PMG jest maską okresu zimnej wojny, powszechnie używane w ZSRR jak i również na Węgrzech. Przeznaczona była dla dla zastosowań militarnych. Budowa jej opiera się o konstrukcję maski kapturowej. Wyposażona jest w komorę foniczną. Pochłaniacz umieszczono po lewej stronie, zawór wydechowy skierowano ku dołowi. Niezwykle charakterystyczny kształt maski uzyskano poprzez uwypuklenie szkieł okularowych i komory zaworowej. Wycięcia części kaptura oraz ukształtowanie muszli usznych dopełniają całości. Maska PMG nie posiada wewnętrznej maski pomocniczej.
Data dodania: 4 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1965
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 876 razy od 4 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.