Matka Boska Urkupińa

Duże zdjęcie Matka Boska Urkupińa
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
49 / 81
<
>
Patronka Jedności Narodowej Boliwia. W małej boliwijskiej miejscowości Cochabamba, w epoce kolonialnej, Matka Boska z Dzieciątkiem ukazała się małej pasterce. Gdy ta opowiedziała o swoich spotkaniach z Piękną Panią i zabawach z Dzieciątkiem, mieszkańcy wioski przyszli na łąkę, aby zobaczyć Piękną Nieznajomą. Na ich oczach Piękna Pani uniosła się do nieba, co zasmucona dziewczynka skwitowała słowami „Ork’hopińa, Ork’hopińa” – w języku keczua oznacza to „Ona już jest w niebie” – stąd właśnie wzięło się w języku hiszpańskim słowo Urkupińa. Pamiątka objawień obchodzona jest 15 sierpnia.
Data dodania: 5 kwietnia 2010
Miejsce pochodzenia: Boliwia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 475 razy od 5 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
15 września 2010
Bardzo ciekawa kolekcja. Gdzieś w MYVIMU widziałem guziki z Matką Boską stojącą na kamieniu. Guziki były z jakiegoś hiszpańskiego sanktuarium maryjnego, ale nie pamiętam w której kolekcji to widziałem. Jak znajdę te guziki to napiszę tam komentarz żebyś mógł to zobaczyć.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.