OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 49
<
>
Krakowiaczek Moniuszki w wykonaniu W.Czerwińskiego.Wałek 4 minutowy Edison Blue Amberol. Nagranie zarejestrowane w kwietniu 1911r.
Data dodania: 5 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1911
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 611 razy od 5 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
6 kwietnia 2010
No i wystarczy, takie info mogłoby się spokojnie znaleźć w opisie ;-) Pamiętaj, że to własnie jest wikipedia na temat tej konkretnej rzeczy ;-) Pozdro
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 kwietnia 2010
Dla laików:-) .Wałek fonograficzny to nośnik dźwięku gdzie tak jak w płycie winylowej zapis jest w postaci rowka, oczywiście analogowy, tyle tylko że nie jest płaski jak na płycie, ale w spiralny po obwodzie walka. Jeszcze jedna bardzo ważna różnica-zapis jest wgłębny tzn. rowek ma jednakową szerokość; a jego głębokość jest różna -odwrotnie niż w płycie winylowej. Jaśniej nie potrafię-odsyłam do Wikipedii.
6 kwietnia 2010
A tak, dla laików.. co to jest?:)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.