100 ZŁOTYCH – SZPITAL CENTRUM... w Tyfus Darek - Moje zbiory w MyViMu.com

100 ZŁOTYCH – SZPITAL CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 84
<
>
POLSKA RZECZPOSPOLITA LUDOWA 1949-1988Moneta bita stemplem zwykłym.

Wycofana z obiegu : 31.12.1994Szpital Centrum Zdrowia Matki Polki został otwarty 26 maja 1988 r. Od 16 września 1997 r. działa jako instytut podlegający bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia.Obecnie, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki - jeden z największych szpitali w Polsce, położony w Łodzi w dzielnicy Górna. Ma profil ginekologiczno-położniczy i pediatryczny oraz status jednostki badawczo-rozwojowej Ministerstwa Zdrowia.Prowadzi działalność leczniczą, naukową oraz dydaktyczno-szkoleniową.

W części ginekologiczno-położniczej mieści się 10 klinik z 396 łóżkami (oraz ok. 100 noworodkowych) i 30 poradni, w części pediatrycznej - 13 klinik z 404 łóżkami i 28 poradni; w instytucie funkcjonuje także 10 zakładów diagnostycznych. Rocznie instytut przyjmuje ok. 40 tysięcy pacjentów na oddziały szpitalne oraz udziela ok. 200 tysięcy porad lekarskich w poradniach przyszpitalnych.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 405 razy od 6 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.