Mów do mnie jeszcze w Muzeum fonografii w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 33
<
>
"Mów do mnie jeszcze" Utwór wykonany przez L Wyszatyckiego,słowa K.Przerwa-Tetmajer, muz Napoleon Rutkowski.Nagranie dokonane w Nowym Jorku 15 czerwca 1921r.
Nośnikiem dźwięku jest płyta celuloidowa o grubości 1/4 cala Edoson-Recreation, jest to jedno z nielicznych nagrań po polsku na tej wytwórni.
Do odtwarzania płyt służy specjalny gramofon "Edison disc player" w którym głowica z kulką szafirową jest automatyczne przesuwana nad rowkiem płyty [tzw regulacja nadążna],podobnie jak w wałkach fonograficznych zapis jest wgłębny [jednakowa szerokość rowka -lecz różna głębokość ]
Nr kat. płyty 65305
Nr matrycy 8071
Data dodania: 8 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1921
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 182 razy od 8 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.