Marlene Dietrich Jean Gabin Przekrój nr 84 - 1946

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 5
<
>
Wycinek prasowy z Przekroju nr 84/1946 (17-13 listopada 1946) ze zdjęciem Marlene i Jean 'a Gabin 'a; króciutka notka zatytułowana "Zmierzch, czy renesans" wyróżniająca się przedziwnym stwierdzeniem, jakoby Marlene miała poślubić pisarza Erich 'a Maria Remarque...(?).

Wycinki przyklejone do tektury."Marlena Dietrich. — Któż nie pamięta szałów zachwytu, jakie wywoływała! Była od początku wrogiem hitleryzmu, wyszła za maż za czołową postać spośród przeciwników Hitlera , za pisarza E. M. Remarque, autora „Na zachodzie bez zmian". Mimo to podczas wojny straciła popularność w USA i nie może już jej odzyskać. Teraz jest w Paryżu, gdzie kręci film ze słynnym aktorem francuskim Jean Gabin. — Może po utracie popularności w Stanach, uda jej się zdobyć Europę?... Jeśli nie, to poszła-by w zapomnienie podziwiana ongiś w całym świecie bohaterka filmu „X 27". "
Data dodania: 9 października 2011
Datowanie przedmiotu: 1946
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Autor: Przekrój
Kraj wydania: Polska
Numer seryjny: 84
Wydawca: Przekrój
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 692 razy od 9 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.