LAMPA GÓRNICZA BENZYNOWA - MEVA / ELEKTROSVIT

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
59 / 101
<
>
Górnicza lampa bezpieczeństwa Typ 400.  Od momentu wyjścia z fabryki stanowi jeden nierozerwalny komplet co widać po numeracji góry lampy i dolnego pojemnika. Lampa posiada górny dopływ powietrza, podwójne siatki, jest sprawna jak większość lamp w mojej kolekcji. Zabezpieczenie magnetyczne - przed otwarciem lampy na dole w kopalni. Pięknie sygnowane szkło SIMAX Czechoslovakia - nazwa firmy produkującej obecnie naczynia żaroodporne. Firmę założył w 1830 roku Frantisek Kavalir.

01.01.1948 Zakłady Elektrosvit w Ostrawie i Bohaticach zostały powiązane z państwową fabryką MEVA. Następnie były przejęte przez założony w roku 1950r, państwowym zakładem Elektrosvit w Nove Zamky.
 
Data dodania: 9 października 2011
Datowanie przedmiotu: 1948
Miejsce pochodzenia: Czechosłowacja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1067 razy od 9 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Starszy kustosz
28 marca 2012
Dlaczego zabezpieczenie przed otwarciem? Lampa służyła do wykrywania metanu w atmosferze kopalnianej. Jakby nie było zabezpieczenia przed otwarciem na dole to by było BUM ! Nie zgaśnie, co najmniej 12godzin świecenia na pełnym zbiorniku benzyny. Pozdrawiam//
Profil Profesjonalny Moderator
28 marca 2012
Dlaczego zabezpieczone przed otwarciem i co w razie gdyby zgasła?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.