1 grosz 1811 rok w Muzeum Juranda w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 28
<
>
Moneta obiegowa Księstwa Warszawskiego o nominale 1 grosza emitowana w 1811 roku,wykonana z miedzi (Cu),o średnicy 21 mm.,wadze 2,700 g..Bita w mennicy w Warszawie,nakład łączny obu wersji 4.357.763 sztuki.Awers: tarcza herbowa,dwupolowa (herb saski i orzeł),ukoronowana,z dwoma gałązkami palmowymi po bokach.Rewers: u góry cyfra 1,pod nią napis GROSZ,poniżej 1811,na samym dole inicjały I S (Jan Stockman - zarządca mennicy w warszawie od 1810 roku),druga wersja posiadała inicjały I B (Jakub Benicke - kolejny zarządca mennicy od 1811 roku).
Data dodania: 13 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1811
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomogli w tworzeniu opisu: babik80 Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 970 razy od 13 kwietnia 2010
Reklama
W tym muzeum wyłączono możliwość komentowania eksponatów.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.