Martynika. w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
52 / 483
<
>
Martynika.

1.Widok na Basse Pointe na wyspie Martynika.

Basse-Pointe - miasto na Martynice, leży nad Oceanem Atlantyckim na północnych wybrzeżach wyspy. W 1913 roku urodził się tu poeta i polityk Aimé Césaire.W okolicach Basse-Pointe znajdują się liczne plantacje bananów i ananasów.Martynika -własne znaczki pocztowe w latach 1886-1947.2. Od 1947 zn francuskie.1. Mont Pelée, czynny wulkan na Martynice. Wysokość 1463 m n.p.m. Stanowi klasyczny przykład wulkanu eksplozywnego. Wielki wybuch w 1902 spowodował powstanie gorącej chmury gazowo-pyłowej, która całkowicie zniszczyła miasteczko Saint Pierre. Ostatni wybuch 1932.

2. Rocher du Diamant - skalista wysepka w cieśninie Canal de Sainte-Lucie na Morzu Karaibskim, u południowych wybrzeży Martyniki. Jest to bazaltowa skała wielkości 250 na 300 metrów, wystająca z morza na wysokość 175 metrów.

Martynika (fr. Martinique) – departament zamorski Francji[, obejmujący karaibską wyspę Martynika, położoną w archipelagu Wysp Zawietrznych w Małych Antylach, między dwoma niezależnymi państwami Dominiką na północy i Saint Lucią na południu.
Data dodania: 11 października 2011
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 253 razy od 11 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.