widelce w sturmpanzer - zbiory w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 20
<
>
widelce FragetFirma"Fraget" została założona (w1824r)przez przybyłego z Francji do Warszawy Alfonsa Frageta.Produkowała na początku zwykłą galanterię i naczynia stołowe by po wejściu do zarządu firmy (1827r) brata Józefa,stać się firmą cenioną na wielu europejskich dworach.

Pod koniec XIXw,Fraget,otworzyl swe sklepy w:Tbilisi,Lwowie,St.Petersburgu,Odessie,Wilnie i Kijowie.W 1887r. otworzono nawet przedstawicielstwo w Stambule(Konstantynopol) i zaopatrywano samego sułtana w srebne wyroby stołowe i patery.Po I wś firma sprzedawała swe wyroby także w:Chinach,Grecji,Persji,Bułgarii i Rumunii.W 1961r.,po połączeniu się z firmą "Bracia Henneberg" powstała istniejąca do dziś spółka"HEFRA S.A".
Data dodania: 14 kwietnia 2010
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomogli w tworzeniu opisu: azja_70 Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 538 razy od 14 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.