OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 49
<
>
Miałem dylemat –czy umieścić ta pozycję w swoim muzeum, bo są w nim eksponaty, które posiadam, w tym wypadku po wałku zostało jedynie pudełko. Myślę jednak,że każdy ślad Kultury Polskiej zwłaszcza z okresu, kiedy mojego kraju nie było na mapach godny jest utrwalenia.. Cylinder fonograficzny jest nośnikiem bardzo nietrwałym, źle przechowywany potrafi zapleśnieć, lub przy dużych różnicach temperatur –rozpaść się w pył, dlatego większość z kilkuset nagrań z repertuarem polskim już niestety nie istnieje.

Nagranie dokonano w 1905 r w Berlinie, orkiestrą dyryguje Max Buchner
Data dodania: 16 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1905
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 539 razy od 16 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 kwietnia 2010
Jak wszystkie technologie tak i produkcja wałków fonograficznych była objęta tajemnicą i chroniona patentami. Na początku, mam tu na myśli okres do roku ok. 1900. wałki miały kolor brązowy i rzeczywiście przypominały wosk. Nie miały napisów lecz zapowiedź słowną .Były nagrywane na . pentografie, czyli na kilku fonografach podłączonych do jednej tuby. Następne wałki są już czarne, a mówi się, że są z utwardzonego wosku..
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 kwietnia 2010
czy i czym wosk był utrwalany?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.