Odznaczenie "W służbie narodu"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 12
<
>
W 1974 roku na podstawie Uchwały nr 90 Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 1974 roku w sprawie ustanowienia odznaki "W Służbie Narodu" wprowadzono nową wersję tego odznaczenia - w postaci brązowego, srebrnego i złotego medalu nadawanych kolejno za X, XX i XXX lat pracy w MSW (stąd medale te były przez Milicjantów potocznie nazywane "licznikami") - odznaki występowały tylko w wersji za X i XX lat pracy w MSW. Na co dzień nosiło się tylko baretkę tego odznaczenia a cała odznakę tylko do munduru galowego. Od daty wprowadzenia medali przestano nadawać odznaczenia w formie odznaki.
Data dodania: 21 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1945 - 1989
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 393 razy od 21 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz Starszy kustosz
27 lutego 2011
To też jest odznaka mimo wstążki więc wpisz w nazwie odznaka
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.