Odznaka wyszkolenia strażaka... w Mundur w MyViMu.com

Odznaka wyszkolenia strażaka OSP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
21 / 40
<
>
Nie mam informacji z pewnego źródła, ale bardzo prawdopodobną informacją jest to, że odznaka ta została wprowadzona w 1959 roku i nadawana do połowy lat 80-tych.Witam.Proponuję opis do odznaki Odznaka Wyszkolenia Strażaka :

Zarządzeniem Nr 175 Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 31.08.1959 roku i uzupełnieniami z Zarządzenia Nr 55 z dnia 23.06.1983 roku wprowadzone zostały odznaki nadawane członkom ochotniczych i obowiązkowych straży pożarnych. Odznaki te nadawał Komendant Wojewódzki Straży Pożarnych, któremu podlegał Ośrodek Szkolenia Pożarniczego prowadzący dane szkolenie.Po 1991 roku praktycznie zaprzestano nadawanie tych odznak.

Odznaka nadawana absolwentom przeszkolenia podstawowego (strażackiego) wraz z odpowiednim dyplomem. Odznaka przedstawia pięcioramienny płomień o szerokości 30 mm i wysokości 36 mm, wykonana z czerwonej emalii z krawędzią o szerokości 2 mm w kolorze srebrnym.Pośrodku umieszczona jest prądownica, obramowana srebrnym wieńcem z liści laurowych.

Pozdrawiam Mariusz
Data dodania: 14 października 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: dorian_2010 Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 812 razy od 14 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.