Medal zasługi dla pożarnictwa

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 12
<
>
Ustanowiono dnia: 18 września 1959r .

Ustanowione uchwałą Zarządu Głównego ZOSP. Odznakę Medalu Zasługi dla Pożarnictwa stanowią: medal o średnicy 30 mm z krawędzią 1 mm , wykonany z metalu i w zależności od stopnia złocony , srebrzony-oksydowany lub patynowany na brąz. Na awersie przedstawiona jest postać niewiasty stojącej na liściach laurowych , opartej jedną ręką na tarczy z pochodnią , w drugiej ręce trzymającą liść wawrzynu , pod którym znajduje się napis: ZA/ ZASŁUGI/ DLA/ POŻARNICTWA. Na rewersie umieszczony jest orzeł piastowski oparty na skrzyżowanych toporkach, obramowany wieńcem o szerokości 3 mm ze stylizowanych liści laurowych. W górnej części w półkolu napis ; ZW. OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH. Medal zawieszony jest na wstążce koloru czerwonego z białymi obramowaniami szerokości 8 mm z każdej strony.
Data dodania: 22 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1959
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 306 razy od 22 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.