Indiana Jones Poszukiwacze zaginionej Arki

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 9
<
>
Pierwszy film z serii Indiana Jones spod dyrekcji słynnego Stevena Spielberga i nikogo innego niż Georga Lucasa, którzy w dzwiękach Bee Gees tworzyli arcydzieło. Zamienili najnudniejszą osobę na świecie (archeolog, wykłądowca na uczelni) w niezapomnianego, przeżywającego niesamowite przygody bohatera mas. Jak nie oglądałe(a)ś tego filmu, znaczy, że albo alzheimer Cię łapie, albo jesteś 10 letnim emo i nie kumasz sensu życia...Obsada:Indiana Jones - Harrison Ford

Marion Ravenwood - Karen Allen

Rene Belloq - Paul Freeman

Toht (agent gestapo) - Ronald Lacey (ŚP)

Sallah - John Rhys-Davies

Marcus Brody - Denholm Elliott (ŚP)

Ciekawostki z neta:Imię Jonesa zostało zapożyczone od... psa George'a Lucasa.Kilka lat temu w stach przeprowadzene były badania "Kto jest twoim ulubionym pozytywnym bohaterem filmowym". Najwięcej odpowiedzi amerykanów " Indy" :)Spielberg od początku chciał Forda na rolę Indiego, a Lucas chciał Toma Sellecka, który nie mógł bo grał w serialu "Magnum P.I.".W czasie strzelaniny w barze Indy wystrzeliwuje ok. 20 pocisków z sześciostrzałowca.Kiedy Indy jest ciągnięty za ciężarówką trzymając bicz, widać że jest on przypięty do pasa a nie trzymamy w dłoniach.Broń, jaka była użyta w łodzi podwodnej, ani jakakolwiek broń ręczna nazistów nie była dostępna w roku 1936.Indy celuje w Arke z granatnika RPG-7. Jest to produkt sowiecki, wynaleziony w 1962 roku.Podobnie jak w Świątyni Zagłady, szybciej odchodzą negatywne charaktery.Marcus Brody mówi, że w testamencie jest napisane, że Arka Przymierza potrafi przenosić góry i armia, która ją posiada jest niezwyciężona. W Biblii nie znajdziemy jednak żadnej wzmianki na ten temat.Podczas pierwszej rozmowy Indiany z Sallahem za jego lewym ramieniem na dachu widzimy antenę telewizyjną na dachu.Zgrupowanie "Afrika Korps" nie istniało przed 1941 rokiem.Samolot Jock'a (na początku) posiada numer "OB-CPO" nawiązanie do postaci z "Gwiezdnych Wojen" (Obi-wan'a i C-3PO).Oryginalny scenariusz zawierał opis długiej walki pomiędzy gościem z mieczem a Indym (Indiana ponoć walczył tylko z pomocą bata). Harrison Ford dostał w tym czasie biegunki i zapytał czy nie można by tej sceny skrócić. Spielberg powiedział, ze jedyny pomysł jaki mu się nasuwa, to ze Indy powinien wyjąć pistolet i po prostu go zastrzelić. Cala ekipa się śmiała i tak zostało to sfilmowane.Hieroglify w pokoju map zawierają napisy R2-D2 i C-3PO (postacie z "Star Wars"). Można je dostrzec na prawo od słupa kiedy Indy i Sallah wyciągają arkę.Scena w której Indy grozi rozwaleniem arki bazooką, powstała w tym samym wąwozie, w którym Lucas sfilmował porwanie R2D2 przez Jawów w Gwiezdnych Wojnach.Zdania "It's not the years, honey, it's the mileage" (To nie lata, kochanie, to przebieg) nie było w scenariuszu. Wymyślił je Harrison Ford.Niemcy dubbingowali nawet to, co naziści mówili po niemiecku, tak okropny mieli akcent.
Data dodania: 23 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1981
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Nie określono
Czas trwania: 115 min.
Gatunek: Przygodowy
Reżyseria: Steven Spielberd
Scenariusz: Lawrence Kasdan
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1161 razy od 23 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
1 sierpnia 2010
Są 4... ;) Coś słyszałem, że Spielberg chce, żeby następnego Jonesa grał Shia LaBeouf, ale Ford mocno się z jego zdaniem nie zgadza...
1 sierpnia 2010
Harrison Ford-"urodził się by zagrać Indianę Jonesa" i pewnie umrze też go grając:) Ciekawe kiedy następna część ,choć pierwsze 3 sami wiecie ,ze były jak to teraz małolaty gadają qul:)
10 maja 2010
Powiem Ci, że aż mi sie łza kręci jak pomyślę, że takie filmy już nie powstają...
Dlatego ogladam po 50 razy te :D
10 maja 2010
Harrison Ford-"urodził się by zagrać Indianę Jonesa"
23 kwietnia 2010
Trzeba, trzeba :) Poszukam co ciekawszych scen :)
23 kwietnia 2010
tego filmu nie trzeba chyba opisywac ;)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.