Guzik norweski ogólnowojskowy w Tyfus Darek - Moje zbiory w MyViMu.com

Guzik norweski ogólnowojskowy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 4
<
>
z uszkiem (skrzywione), lekko wypukły, dwuwarstwowy, awers popękany.AWERS : na pionowo kreskowanym tle, stojący na tylnych łapach lew w koronie. Przed sobą, w przednich łapach trzymający topór.REWERS : * L. H. HAGEN & COS / KNAPREFABRIKHerb Norwegii jest jednym z najstarszych symboli państwowych w Europie. Został zaczerpnięty z osobistego herbu rodziny królewskiej.W 1280 roku król Erik Magnusson dodał koronę i srebrny topór do lwa. Ten topór jest symbolem męczeństwa świętego Olafa i został użyty do zabicia go w bitwie pod Stiklestad w 1030 roku.Wzór norweskiego herbu państwowego był zmieniany dosyć często przez heraldyków. Topór był kilkakrotnie zmieniany (najczęściej zmieniano wielkość topora, który w pewnym okresie został zmieniony na halabardę).
Data dodania: 24 kwietnia 2010
Miejsce pochodzenia: Norwegia
Stan eksponatu: Dostateczny
Materiał: miedź
Średnica: 23,6 mm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 455 razy od 24 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.