Indiana Jones i Świątynia Zagłady

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 9
<
>
Wg mnie najlepszy z serii Indiana Jones. Tego filmu nie da się nie znać/zapomnieć aczkowiek za każdym razem gdy go oglądam wzbudza wrażenie dzięki niesamowitej reżyserii i grze aktorskiej.Obsada:

Inidiana Jones - Harrison Ford

Willie Scott - Kate Capshaw

Short Round - Jonathan Ke Quan

Lao Che - Roy Chiao(ŚP)

Mola Ram - Amrish Puri (ŚP)

Chattar Lal - Roshan Seth

Weber - Dan AykroydCiekawsotki z neta:W Polsce premiera miała miejsce rok po upadku muru.W zamian za swój krótki występ w "Blues Brothers" Steven Spielberg dał Danowi Aykroydowi rolę Webera.To już tyle lat... dzieciak, który tam biegał z nimi ma już 40 na karku :)Amrish Puri ogolił głowę do roli Mola Ram. Nigdy już nie odrosly.Tak jak Indiana Jones i Short Round, Willie Scott także otrzymała swe imię po czyimś psie. W tym przypadku był to pies Steven'a Spielberg'a.George Lucas miał swój epizodzik jako misjonarz w scenie na lotnisku na początku filmu.Cate Capshaw sceny z robakami zagrała po zażyciu środka relaksującego - bała się, że onaczej się nie odważy. (pewnie sobie przyjarała zioło ;-)Aktorzy grający złoczyńców nie żyją, a dobrych żyją.Na kastingu do drugiej części Indiany Jonesa zjawiła się wschodząca wówczas gwiazda Sharon Stone. Jednak Spielberg odrzucił ją i wybrał Kate Capshaw - swoją przyszła żonę.Koszula, którą Indiana Jones nosi w pokoju w pałacu, jest koszulą Hana Solo uszytą do trylogii Star Wars.

Wersja z polskim lektorem. Lepsza jest jednak wersja oryginalna i niemiecka.
Data dodania: 24 kwietnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1984
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Czas trwania: 118 min.
Dystrybutor: PL: Syrena EG
Gatunek: Przygodowy
Reżyseria: Steven Spielberg
Pomogli w tworzeniu opisu: tyfus Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 710 razy od 24 kwietnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.