Żołnierze 14 Pułku Artylerii Lekkiej w Poznaniu

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 19
<
>
14 Wielkopolski Pułk Artylerii Lekkiej z Poznania. Drużyna z kapralem. Mundury wz 19, rogatywki wz 35. Kapral ma odznakę pułku i poniżej przysposobienia wojskowego. Po prawej stronie POS tj   Pańswową Odznakę Sportową. Na pagonie kaprala cyfra 14  
Data dodania: 18 października 2011
Datowanie przedmiotu: 1936
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: Robek Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1308 razy od 18 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
1 grudnia 2015
Dzieki za dobre slowo . Fotografie rzeczywiscie sa jak dobre ksiazki . Maja w sobie niesamowite informacje .
Warto zaczac je "czytac ". Polecam .Frajda i zabawa : )

Wracajac do fotki . Moim zdaniem na lapkach sa oznaki sluzbowe " podoficerowi , majstrzy wojskowi i szeregowi wyspecjalizowani " tak to sie nazywalo . Druzyna z kapralem . Mundury wz 19 .Rogatywki wz 35 . Kapral ma odznake 14 Wielkopolski Pulk Artylerii Lekkiej z Poznania / gorna lewa strona jego munduru / i odznake Przysposobienia Wojskowego / ponizej / . Po prawej stronie ma odznake POS - Panstwowa Odznaka Sportowa . Nastepny zolnierz po prawej stronie posiada tez odznake POS . Na pagonie kaprala widoczna cyfra "14 "
1 grudnia 2015
Robek, z mundurów czytasz jak z książki. Jestem zafascynowany. Ciekaw jestem co wyczytasz z nastepnej, starej, chyba austrijackiej litografii ? Życzę dobrej zabawy. :) :) :)
30 listopada 2015
14 Wielkopolski Pulk Artylerii Lekkiej z Poznania .Gorna odznaka u kaprala . Dolna sprwdze pozniej .
Zrob jeszcze ujecie na patke / lapke / tam sa korpusowki
30 listopada 2015
Robek, dzięki za chęć pomocy. Zrobiłem zbliżenie ale to nie dało wiele. Stare zdjęcie, niezbyt ostre. Wg mnie na pagonach jest cyfra 14.
30 listopada 2015
Daj zblizenie na tego kaprala odznaki i na numer na jego pagonie . Zdjecie po roku 1936 r. Rogatywki wz 35 . Wszyscy maja tez korpusuowki na lapkach / patkach / . Zrobisz zblizenie to moge Ci pomoc
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.