Gwiezdne Wojny: Część V - Imperium kontratakuje

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 9
<
>
Dawno dawno temu, w odległej galaktyce...To legendarne powitanie od prawie 30 lat towarzyszy fanom wielkiej sagi Lucasa - Gwiezdnym wojnom. Jest w czołówce największych efektów filmowych wszech czasów.W części piątej Imperium od początku przytłacza naszych bohaterów atakując bazę na zimowej planecie.Oglądałem niezliczoną ilość razy:)Obsada:Mark Hamill - Luke Skywalker

Harrison Ford - Han Solo

Carrie Fisher - Księżniczka Leia Organa

Billy Dee Williams - Lando Calrissian

Peter Cushing (ŚP) - Wielki Moff Wilhuf Tarkin

Alec Guinness (ŚP) - Ben Obi-Wan Kenobi

Jeremy Bulloch - Boba Fett / Porucznik Sheckil

Anthony Daniels - C-3PO

Kenny Baker - R2-D2

Peter Mayhew - Chewbacca

David Prowse - Darth Vader

James Earl Jones - Darth Vader (głos)Ciekawostki:W rankingu przeprowadzonym przez sieć kin UCI pod koniec roku 2004, scena ataku AT-AT została drugim najwspanialszym filmowym momentem wszech czasów, po scenie pod prysznicem z filmu "Psychoza".W chwili, gdy Sokół Milenium wchodzi w pole asteroidów można zobaczyć przez okno statku dwa asteroidy - jeden to zwykły ziemniak, drugi to but.Kiedy Luke (Mark Hamill) mówi do swojego tauntauna: "Hej, co się stało? Czujesz coś?" w górnej części ekranu widać mikrofon.Podczas bitwy na Hoth Luke mówi, że AT-AT nie da się zniszczyć laserem, bo mają zbyt mocny pancerz i trzeba kablami obwiązać nogi tych pojazdów, by je pokonać. Jednak gdy pierwszy AT-AT zostaje powalony na ziemię przez kable, pewien ścigacz wysadza go w powietrze laserem.Film kręcono w Anglii (studio Elstree w mieście Borehamwood oraz studio Lee International w Londynie), Norwegii (miasto Fefor oraz lodowiec Hardangerj'kulen w Finse) i USA (wyspa Alcatraz w Kalifornii).Scena, kiedy R2-D2 (Kenny Baker) grzęźnie na bagnach na planecie Dagobah, została nakręcona na (wtedy jeszcze nieukończonym) basenie należącym do George Lucasa, który nakręcił ją osobiście. Ekipa filmowa była w większości pod wodą.W "Gwiezdne Wojny: Część V - Imperium kontratakuje" pierwszy raz pojawia się postać Yody (Frank Oz). Pomysłodawcy jego oblicza w dużej mierze bazowali na twarzy Alberta Einsteina.Dialog pomiędzy Vaderem a Luke'iem był trzymany w ścisłej tajemnicy. Tylko Lucas, Kershner i producenci znali prawdę. W scenariuszu była wstawiona fałszywa strona z dialogiem i aktor odgrywający Vadera mówi tak naprawdę do Luke'a, że Obi-Wan był jego ojcem. Hamillowi powiedziano prawdę tuż przed nakręceniem sceny, aby poprawnie ją zagrał. Oprócz Jamesa Earl Jonesa (głos Vadera) pozostali o prawdzie dowiedzieli się z projekcji gotowego już filmu.W wydaniu DVD "Imperium kontratakuje" scena rozmowy Dartha Vadera z hologramem ukazującym Imperatora, została całkowicie odnowiona. Dla Vadera nagrano zupełnie nowe ścieżki dialogowe (oczywiście z udziałem Jamesa Earla Jonesa). Postać Imperatora została całkowicie zmieniona. W jego miejsce cyfrowo domontowano Iana McDiarmida (z nowych część 1,2,3).
Data dodania: 13 maja 2010
Datowanie przedmiotu: 1980
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 862 razy od 13 maja 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.