Feldpost 11.12.1944 w Graciarnia w MyViMu.com

Feldpost 11.12.1944

Duże zdjęcie Feldpost 11.12.1944
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 10
<
>
List wysłany z Elbląga dnia 11.12.1944. przez starszą panią o nazwisku Hoffman do synowej w Magdeburgu.Tłumaczenie: J. KucharczykPełny tekst tłumaczenia niestety nie mieści się w limicie opisu, wiec umieszczam jedynie fragment:"Strona IIIWyć się chce, lecz (oni) są szczęśliwi, że jeszcze żyją.

Lotte pisze, że ludzie na Zachodzie wycierpieli a co przeżyli ludzie w miastach a wszystkie wsie w Prusach Wschodnich, co one przeszły, ile to karawan z uciekinierami przeszło przez Elbląg, całe zapakowane wozy, wszyscy i wszystko przez Wisłę i okolice Elbląga. Bezgraniczne cierpienie.

Dobrze, że Twoje okna oszklono, zimno a Ty myślisz, ale skąpa baba ...

Żebyś dostała jeszcze w miarą odprawę i żeby naloty Ciebie oszczędziły. Zima stoi na progu. Szwagier Arnold znowu teraz robi na nocnej i dziennej zmianie, na grzbiecie ma jeszcze ranę z ostatniego wypadku. Co 2 dni ma zmianę opatrunku. Pomyślałby człowiek."
Data dodania: 13 maja 2010
Datowanie przedmiotu: 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 540 razy od 13 maja 2010
Reklama
Dodaj komentarz
28 maja 2010
I tak kol.112 nie będzie sądzony o uwielbianie nazizmu i,że na pewno nie ma pod łóżkiem portretu Adolfa Hitlera(wymieniając to imię[tfu] i nazwisko[tfu] nie propaguję ideologii nazistowskiej ani nie popieram filatelistów niemieckich a także austriackich jak rownież[ na wszelki wypadek]innych germańskich!!!]. :D
27 maja 2010
Może masz rację. Pomyślę żeby to rozłożyć na parę zdjęć.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 maja 2010
Szkoda, że nie pokazane na kilku zdjęciach ale dam z sympatii 10(sympatia nie dotyczy tego gościa na znaczku)
13 maja 2010
Bramko!!!Wcisnąłem 10 pokazało 1...Pardon!Ludzie dawać 10 Koleżance!!!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.