Feldpost 21.01.1945 w Graciarnia w MyViMu.com

Feldpost 21.01.1945

Duże zdjęcie Feldpost 21.01.1945
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 10
<
>
List wysłany z Elbląga dnia 21.01.1945. przez starszą panią o nazwisku Hoffman do syna Oskara Schulza (starszy szeregowiec maszynista), który pełnił służbę na okręcie szkoleniowym "Nordland" w Ustce.

Dwa dni po wysłaniu tego listu do Elbląga wjechały pierwsze Rosyjskie czołgi.Tłumaczenie: J. KucharczykPełny tekst tłumaczenia niestety nie mieści się w limicie opisu, więc umieszczam jedynie fragment:"Tekst II

Kochany synu, dziękuję za otrzymany list oraz Twoje oba zdjęcia. Dziękuję również, że pamiętałeś o moich urodzinach. Jestem od 12/1 70-latką. Dostałam też kartkę z życzeniami od Horstela, oraz informację, że musi znów wyjechać i zostawić swoją mamę samą, a tata niestety nie przyjechał. Swoje urodziny świętowałam tylko z Alfredem. Upiekłam ciasto i przygotowałam wszystko. Dostałam dużo poczty, dużo myślałam też o Fritzu. Nie możemy zmienić losu. Wszyscy byli też znów w Magdeburgu … (?) Mia napisze ci, jak tam było. Arnold powinien też napisać. Ciągle tylko alarm i alarm. 20/1 o 1200 w południe też był alarm, słyszeliśmy go i wystrzały z daleka, artyleria przeciwlotnicza, nic więcej, a ty wiesz przecież, jak grzmią bitwy a nasi żołnierze dają z siebie wszystko. Oni wiedzą, o co walczą. Alfred powtarza wszystko, tylko on może spamiętać wszystko. Wszyscy, jeśli tak ma być, że wszyscy się jeszcze raz mamy zobaczyć.

Pozdrawiamy Käte, mama i Alfred."
Data dodania: 13 maja 2010
Datowanie przedmiotu: 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 386 razy od 13 maja 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.