OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 33
<
>
Edison Disc Phonograph mod.LC38 zwany także London Console lub London nr4. Produkowany w latach 1922 -1925 . Fabrykę Edisona w Orange opuściło tylko 26 523 egz. kosztował 145 $, służy do odtwarzania grubych ¼ cala płyt Edison Diamond Disc z zapisem wgłębnym.
Gramofon na fotografii przybył w roku 1926 do Warszawy z reemigrantem z Ameryki, wraz z kilkoma płytami nagranymi po polsku które są obecnie niesamowitą rzadkością [sam gramofon również jest obecnie rzadko spotykany.] Podczas okupacji przygrywał powstańcom na warszawskim Mokotowie. Po wojnie okazało się, że w całym zburzonym budynku ocalał tylko przysypany gruzami ten gramofon. Stwierdzenie, że życie człowieka jest tylko epizodem w życiu przedmiotu jest w tym przypadku bardzo trafne.
Data dodania: 19 maja 2010
Datowanie przedmiotu: 1923
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 618 razy od 19 maja 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.