8 SZCZYCIEŃSKI BATALION RADIOTECHNICZNY

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 140
<
>
8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny - Lipowiec--------------------------------------------------Batalion sformowany został na bazie istniejącej od 1956 w Lipowcu, kompanii radiotechnicznej wchodzącej w skład 2 Pułku Radiotechnicznego z dowództwem w Warszawie.

7 października 1975 roku w wyniku reorganizacji Wojsk Radiotechnicznych, batalion otrzymał prawa oddziału gospodarczego i numer JW 2031

W dniu 16.07.2002 jednostka uzyskała prawa do posiadania odznaki pamiątkowej, a nieco ponad trzy lata później, 27 września 2005 roku, Minister Obrony Narodowej na pamiątkę daty sformowania jednostki, ustanowił 7 października dniem Święta Jednostki i nadał batalionowi nazwę wyróżniającą "Szczycieński".

Odznaka ma kształt okrągłej tarczy nawiązujący do wskaźnika obserwacji okrężnej stacji radiolokacyjnej. W koło wpisane są znaczniki odległości i azymutu z zarysem granic Polski w rejonie odpowiedzialności batalionu. W dolnej części odznaki widnieje zarys anteny stacji radiolokacyjnej, na którą nałożona została cyfra „8” będąca numerem batalionu. Powyżej środka koła umieszczono herb Szczytna jako odzwierciedlenie nazwy wyróżniającej - „Szczycieński”. Całość odznaki wykonana jest w kolorze stalowo-szarym (cieniowanym), cyfra „8” w kolorze niebieskim.
Data dodania: 20 maja 2010
Datowanie przedmiotu: 2002
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1062 razy od 20 maja 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.