8 REJON OBSERWACJI I ŁĄCZNOŚCI

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 140
<
>
8 Rejon Obserwacji i Łączności- Świnoujście

8 Rejon Obserwacji I ŁącznościW lutym 1956 roku utworzono 8 Rejon Obserwacji i Łączności. Dysponował on radiowym centrum nadawczym i odbiorczym 200 numerową centralą telefoniczną oraz łącznicą polową. Na miejsce postoju wyznaczono kompleks koszarowy "Grodek" - tam też nastąpiła stopniowa modernizacja jednostki oraz szkolenie kolejnych marynarskich roczników. W 1971 roku w skład jednostki włączony został Węzeł Łączności.W 1989 roku jednostka zmieniła miejsce dyslokacji z obiektu koszarowego "Grodek" do kompleksu Świnoujście - Ognica. W 1996 roku za wysokie wyniki w szkoleniu i dyscyplinie 8 Rejon Obserwacji i Łączności uzyskał miano "Przodującego Oddziału Brzegowego 8 FOW".
Data dodania: 20 maja 2010
Datowanie przedmiotu: 2000
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 702 razy od 20 maja 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.